O nás

O nás

Folklórny súbor Technik STU sa radí medzi najstaršie folklórne súbory na Slovensku. Vo svojej tvorbe sa zameriava na scénické spracovávanie slovenského ľudového dedičstva, a to v podobe zvykov, piesní, hudby, tancov i krojov.

IMG_0147

Od svojho vzniku absolvoval súbor viac ako 2000 vystúpení na rôznych folklórnych podujatiach doma i v zahraničí. Medzi najvýznamnejšie sa bez pochyby radí účasť na medzinárodnom festivale v Orlande na Floride v roku 2000, kde sme počas 14 dní stihli odvystupovať neuveriteľných 43 predstavení.

Súbor doposiaľ spracoval a vydal tiež 4 hudobné CD nosiče – Tancujte mládenci / 2018/  Z albumu /2012/, Šinuli sa mládenci /2009/ a V našom dvore /2003/ – pod režijou a umeleckou taktovkou Štefana Molotu.

V súčasnosti má súbor 68 členov. Tvorí ho hudobná zložka, dievčenská spevácka skupina a početná tanečná zložka. Členovia súboru sú študenti bratislavských stredných a vysokých škôl, ale aj pracujúca mládež, ktorú spája úcta a obdiv k slovenskému folklóru – krásnemu dedičstvu našich predkov.